نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

راه‌یابی دو دانش‌آموز ابرکوهی به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی


علی‌اصغر اکرمی مدیر پژوهش‌سرای شهید میربقایی ابرکوه، از راهیابی دو نفر از دانش آموزان عضو پژوهش سرا به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی خبر داد.

وی عنوان کرد که  در سال تحصیلی 97-96 تعداد زیادی طرح‌های پژوهشی دانش آموزان از طرف این پژوهش سرا در حوزه ادبیات، کشاورزی و پزشکی و سایر رشته های علمی به جشنواره جوان خوارزمی ارائه شد.

اکرمی تصریح کرد: از بین طرح‌های ارسال‌شده، دو طرح «سیستم محافظت‌کننده ویژه آزمایشگاه» در زمینه پزشکی از سید محمدرضا داودی و «کشت بدون آب» در حوزه کشاورزی از دانیال فلاح زاده پس از ارزیابی توسط داوران استانی،پذیرفته شد و به دومین مرحله کشوری راه یافت. وي با اشاره به اين كه بخش دانش آموزي جشنواره با عنوان جشنواره جوان خوارزمي با حمايت وزارت آموزش وپرورش  انجام مي شود ، دانش آموزان متوسطه دور دوم می توانند  جهت ارائه ایده ها و طرح های خود به پژوهش سرا مراجعه کنند تا  پس از داوری و مشاوره از سوی کارشناسان آن مرکز،  مقدمات ارائه به مراحل بعدی برای بیست و یکمین جشنواره خوارزمی که در سال جاری برگزار خواهد شد، مهیا شود.

لازم به ذکر است که ارائه طرح های جشنواره خوارزمی در صورت دارا بودن ویژگی نوآوری و خلاقیت و کاربردی بودن آن، در هر زمینه علمی قابل ارائه خواهد بود. مهلت ارسال آثار و طرح های جشنواره جوان خوارزمی تا پایان اردی بهشت ماه سال 1398 می باشد.