نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و نهمین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه

دویست و نهمین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه


همزمان با سالروز تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش صورت گرفت:
نهمین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال96 در سالن شهيد عادلزاده اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، نهمين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال96 با دستور كار (1- برنامه های گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش   2- تجاری سازی فضاهای آموزشی   3- تجلیل از فرهنگیان مؤلف کتاب ) در سالن شهيد عادلزاده برگزار گرديد.

دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، در ابتدا گزارشي از اقدامات انجام شده جهت اجراي مصوبات جلسه قبلي شورا ارائه و سپس دستور كار جلسه حاضر را اعلام نمود.

در زمینه دستور کار اول، دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، برنامه های گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش را به شرح ذیل اعلام نمود: برگزاری جلسه شورای اداری و صحبت پیرامون قانون شوراهای آموزش و پرورش در این جلسه، برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سالروز تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش، برگزاری مسابقه نقاشی ویژه دانش آموزان سه مقطع، برگزاری مسابقه تهیه مقاله، بروشور، پوستر، تراکت و ... ویژه همکاران فرهنگی و دانش آموزان مقطع متوسطه، برگزاری مسابقه دارت بین کارکنان اداری زن اداره آموزش و پرورش شهرستان، برگزاری مسابقه مینی والیبال بین دبستان های شاهد شهید حقدوست و سیدجمال الدین اسدآبادی، برگزاری همایش آسیب های اجتماعی در دو گروه دانش آموزی(کلاس به کلاس) و همکاران فرهنگی، نصب بنر گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در ورودی اداره، نصب بنر «اهم مصوبات شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه از ابتدای سال96 تاکنون» بر روی استندلی جلوی اداره، برگزاری صبحگاه مشارکت در تمامی مدارس شهرستان در سالروز تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش که برنامه نمادین آن در دبیرستان دخترانه شهید جهانی برگزار گردید،

پس از آن، دستور كار دوم (تجاری سازی فضاهای آموزشی) مطرح و معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه اظهار داشت: براساس نامه شماره 2/23834 مورخ 07/08/96 اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، درخصوص بند 5 تبصره 9 قانون بودجه کل کشور سال96، به آموزش و پرورش اجازه داده است، به منظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی اقدام نماید و یکسری تغییرات را در املاک خود داشته باشد.

"علی رضائیان" اسامی 17 ساختمان در تملک آموزش و پرورش را که امکان تغییر کاربری و تجاری سازی قسمتی از فضای این املاک جهت درآمدزائی آموزش و پرورش وجود دارد اعلام نمود.

وی به جلسه آموزش و پرورش استان یزد که در تاریخ 16 دی ماه در استانداری با حضور معاون وزیر و استاندار برگزار گردیده بود، اشاره و اظهار داشت: در این جلسه، استاندار یزد تأکید نمود که شهرداری ها نهایت همکاری را در این زمینه داشته باشند.

شهردار شهرستان ابرکوه نیز ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون کمیسیون ماده 5 و این که مرجع رسیدگی برای تغییر کاربری ها، کمیسیون ماده 5 است؛ قول مساعد داد تا در این کمیسیون از آموزش و پرورش شهرستان حمایت نماید.

هر یک از اعضا در این زمینه نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.

امام جمعه شهرستان ابرکوه نیز در این جلسه اظهار داشت: مطمئناً ظرفیت هائی که در شهرستان موجود است، همه، ظرفیت های مثبت برای آموزش و پرورش است؛ چه نگرش مسئولین و چه همیاری اولیا در مجموع زمینه های مثبتی را ایجاد کرده است که این زمینه ها موجب می شود که در آینده رشد مطلوب تری را در بحث های آموزشی، پرورشی، تربیتی و علمی در شهرستان داشته باشیم.

"حجت الاسلام حسینی" افزود: آن چه که برای مدیریت آموزش و پرورش به عنوان یک اولویت لحاظ می شود، حسن نظارت بر مجموعه های آموزشی و مدارس است. در این بخش باید همگان همراهی و خیرخواهی داشته باشیم تا همه بار بر روی دوش این مجموعه نباشد.

وی افزود: در باقیمانده سال تحصیلی، ریاست شورای آموزش و پرورش، مصوبات گذشته این شورا را رصد نمایند تا بخش هائی که اجرائی نشده بررسی شده و حل مشکل شود.

وی اظهار داشت: اولویت های شهرستان را بررسی کنید و خط مشی آینده آموزش و پرورش را بر اساس همین اولویت ها قرار دهید.

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه نیز ضمن تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش و عرض تسلیت واقعه کشتی سانچی که جمعی از هم وطنان در عرصه اقتصاد مقاومتی جان باختند؛ اظهار داشت: تاریخ تعلیم و تربیت از صدر اسلام تاکنون را که بررسی کنیم، تعلیم و تربیت اساساً بر عهده پدر و مادر است و یکی از حقوقی که فرزندان بر گردن پدر و مادر دارند، تعلیم و تربیت آنان است. در قرون اخیر، بنا به تخصصی شدن امر تعلیم و تربیت، آن را به آموزش و پرورش سپردند و امر تعلیم و تربیت، نه همه بلکه بخشی از مسئولیت تعلیم و تربیت فرزندان در بخشی از سال به آموزش و پرورش سپرده شده است که همین بخش از مسئولیت، برای کشور ما مسائل و مشکلات متعددی را بوجود آورده است و دولت وضعیت نامساعدی را در تأمین بودجه تعلیم و تربیت دارد. بودجه مالی، حداقل های آموزش و پرورش را هم جواب نمی دهد.

برای این که آموزش و پرورش را از این مشکلات نجات دهیم، واگذاری بخش هائی از آموزش و پرورش به بخش خصوصی و بخش مردمی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان افزود: بنده به نوبه خودم تقدیر و تشکر می کنم از مجموعه آموزش و پرورش شهرستان و همکاران در مجموعه اداری آن که سنگ صبور و سنگ زیرین آسیاب تعلیم و تربیت در شهرستان هستند و همه همکاران عزیزمان در مدارس و در خط مقدم مبارزه با جهل و نادانی که با این شرایط سخت تلاش و مجاهدت می کنند تا جامعه را به سمت نور هدایت کنند.

در ادامه دستور کار سوم(تجلیل از فرهنگیان مؤلف کتاب) مطرح و از 23 نفر از فرهنگیان شهرستان ابرکوه که در زمینه تألیف کتاب و مقاله فعالیت داشتند، تجلیل به عمل آمد.

جلسه با جمع بندي پيشنهادات اعضاي شوراي آموزش و پرورش توسط دبير شورا پايان پذیرفت.