نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و سومین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه

سومین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال96 در سالن شهيد عادلزاده اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، سومين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال96 با دستور كار (بزرگداشت مقام معلم ) در سالن شهيد عادلزاده برگزار گرديد.

دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، در ابتدا گزارشي از اقدامات انجام شده جهت اجراي مصوبات جلسه قبلي شورا ارائه و سپس دستور كار جلسه حاضر را اعلام نمود.

"مسلم روحی پناه" در ادامه، مصوبات 8 و 9 دویست و چهل و چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد به ریاست استاندار یزد را بیان نمود و بر محوریت شورای دانش آموزی  و انجمن اولیا و مربیان در برنامه های بزرگداشت مقام معلم در مدارس تأکید نمود.

پس از آن، معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، گزارشی از جلسات برگزار شده ستاد مقام معلم از ابتدای سال جدید تاکنون و مصوبات جلسات را بیان نمود.

در ادامه، "حجت الاسلام حسینی"، امام جمعه شهرستان، از زحمات مدیریت و کارکنان آموزش و پرورش تقدیر و تشکر نمود.

وی افزود: امسال هفته معلم در فاصله بین عید سعید مبعث و نیمه شعبان قرار گرفته است و ایام نشاط و شادمانی مردم است و امیدواریم برنامه هائی با متانت و وزانت ولی در راستای جشن و سرود و شادمانی برگزار گردد.

سپس هریک از اعضا، نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه بیان نمودند.

فرماندار شهرستان ابرکوه نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید مرتضی مطهری، از همه فرهنگیان به خصوص مدیریت آموزش و پرورش شهرستان که در زمان کسالت، به هر نحو از وی عیادت نموده بودند؛ تقدیر و تشکر نمود.

"سید نبی رسولی" در ادامه اظهار داشت: کسی که وارد عرصه معلمی می شود، به دنبال پست و مقام نیست؛ آنچه برای ما مهم است، مسائل دینی و تربیتی است. وقتی می بینیم شاگردمان پیشرفت کرده و به جائی رسیده است، بر خود می بالیم و افتخار می کنیم.

وی افزود: در طی دو سه سال اخیر، برنامه های خوب و متنوعی در آموزش و پرورش صورت گرفته و انجمن ها فعال تر شده اند.

وی در ادامه، پیرو پیشنهاد یکی از اعضا اظهار داشت: در شورای اداری که هفته آینده در فرمانداری برگزار می گردد، از مدیر آموزش و پرورش شهرستان می خواهیم تا انتظارات فرهنگیان را در زمینه هفته معلم بیان نمایند. هر مناسبتی که به نام اداره ای است، باید دیگر ادارات از آن ها تجلیل نمایند.

جلسه با جمع بندي پيشنهادات اعضاي شوراي آموزش و پرورش توسط دبير شورا پايان پذيرفت.