نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دویست و دومین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه

دومین جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال96 در سالن شهيد عادلزاده اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، دومين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه در سال96 با دستور كار (1- گزارش اسکان نوروزی   2- هدایت تحصیلی ) در سالن شهيد عادلزاده برگزار گرديد.

دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان ابركوه، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب المرجب و تبریک پیشاپیش میلاد با سعادت مولای متقیان، حضرت علی(ع) و روز پدر، در ابتدا گزارشي از اقدامات انجام شده جهت اجراي مصوبات جلسه قبلي شورا ارائه و سپس دستور كار جلسه حاضر را اعلام نمود.

در زمینه دستور کار اول، معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، گزارش مفصلی در بحث اسکان نوروزی 96 اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه را ارائه نمود.

"علی رضائیان"" اظهار داشت: کار اسکان موقت نوروزی فرهنگیان در14مدرسه شهرستان ابرکوه  و در دو گروه ««الف» و «ب» از 25 اسفند سال گذشته آغاز و تا 12 فروردین ماه سال جاری ادامه داشت.

وی افزود: درمجموع چهار هزار و پانصد و هشتاد و یک نفر در قالب یک هزار و دویست و هفتاد و چهار خانوار در 144 کلاس، اسکان داده شدند.

وی اظهار داشت: بر طبق گزارش های رسیده و بررسی دفاتر ثبت پیشنهادات و انتقادات مسافرین؛ به نظر می رسد رضایت 99 درصدی مسافرین جلب گردیده است؛ البته انتقادات و پیشنهاداتی نیز از سوی مسافران در این دفاتر ثبت شده است که طی نامه ای به فرمانداری ارسال می گردد.

وی افزود: امسال علاوه بر تجهیز کلاس های 5 مدرسه به یخچال و تلویزیون، از کلیه مسافرین با آب معدنی، شکلات، بیسکوئیت و کلوچه، پذیرائی گردید.

سپس هریک از اعضا، نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه بیان نمودند.

در ادامه، "حجت الاسلام حسینی"، امام جمعه شهرستان، از زحمات مدیریت و کارکنان آموزش و پرورش در بحث اسکان نوروزی96 تقدیر و تشکر نمود.

پس از آن، دستور كار دوم (هدایت تحصیلی) مطرح و معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان، در زمینه شیوه نامه هدایت تحصیلی و توزیع متوازن رشته ها در هر شهرستان، توضیحات کاملی را ارائه نمود.

"محمدعلی شکیبا" اظهار داشت: بر طبق شیوه نامه، ارکان اصلی هدایت تحصیلی، دانش آموز، مشاور و اولیا هستند.

وی افزود: عمده مشکلی که  داریم، بحث کمبود امکانات در مورد آزمون سیستمی است؛ چون هیچ کدام از مدارس مقطع متوسطه اول، کارگاه IT  ندارند و با توجه به فرجه ای که داریم، این امر مشکل ساز شده است.

هر یک از اعضا در این زمینه نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.

جلسه با جمع بندي پيشنهادات اعضاي شوراي آموزش و پرورش توسط دبير شورا پايان پذيرفت.