نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه وبینار مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه با مدیران مدارس

جلسه وبینار مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه با مدیران مدارسبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، جلسه وبینار (لایو) مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه با مدیران مدارس این شهرستان در هشتمین روز از مرداد ماه سال 1399 برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، کریمی از تلاش های شبانه روزی مدیران مدارس در سال تحصیلی 99-98 تقدیر و تشکر نمود و بر لزوم برنامه ریزی و مشارکت همه همکاران فرهنگی و صاحب نظران تعلیم و تربیت در مدرسه و محله برای شروع سال تحصیلی جدید تاکید نمود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بحران کرونا را علیرقم مسائل و مشکلاتی که به همراه داشت فرصتی بی نظیر دانست که در زمینه های فرهنگی و تربیتی توفیقات روزافزونی برای جامعه فرهنگیان به همراه آورد.

وی از بسیج تمام نیرو ها و امکانات و ایجاد یک همدلی و همکاری همگانی به عنوان نکات مثبت بحران بوجود آمده یاد نمود و این اتفاقات را زمینه ساز تبدیل تهدید بوجود آمده به یک فرصت مغتنم برای رشد فرهنگ تعلیم و تربیت دانست.

در ادامه کریمی به بیان دستاورد دیگر این بحران پرداخت و افزود : ایجاد زمینه ای که بتوانیم  در دوران عادی نیز از فضای مجازی در تکمیل تعلیم و تعلم استفاده کنیم از برکات آموزش مجازی و بحران اخیر بوده است.

اجرای دقیق برنامه سال 99 مستند بر سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه در مدارس، برنامه ریزی برای ایجاد انگیزه و نشاط در دانش آموزان برای حضور در آموزش های مجازی و یا مدارس با شروع سال تحصیلی جدید، استفاده از انجمن اولیا و مربیان برای ارتقای سطح کیفی و کمی آموزش در مدارس، تشکیل مستمر شورای دبیران و انجمن اولیا و مربیان، رصد وضعیت خرید کتاب دانش آموزان و مستند سازی فعالیت های مرتبط با سند تحول بنیادین از خواسته های مدیر آموزش و پرورش شهرستان از مدیران مدارس در این وبینار بود.

در پایان ایشان لزوم پاسخگویی صمیمانه و صددرصدی همکاران فرهنگی و مدیران مدارس به اولیاء دانش آموزان را یادآوری نمود و بر تلاش همه دست اندرکاران تعلیم و تربیت برای حفظ هویت ایرانی اسلامی دانش آموزان که در این ایام بیش از پیش تحت تاثیر فضای مجازی قرار دارند تاکید کرد.