نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسه نمایندگان مجلس شورای دانش آموزی

جلسه نمایندگان مجلس شورای دانش آموزیبه گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، جلسه نمایندگان مجلس شورای دانش آموزی با حضور "ملانوری" رییس سازمان دانش آموزی استان، "فلاح زاده" معاونت تشکیلاتی پیشتازان، "صنعتی" کارشناس مجلس دانش آموزی و علی فرهمند، سارا فلاح و مهرنوش موبد نمایندگان استان در مجلس شورای دانش آموزی در مکان سالن اجتماعات اداره ی شهرستان تشکیل شد.

روحی پناه ضمن خوش آمدگویی و تبریک به دانش آموزان راه یافته به مجلس شورای دانش آموزی گفت: یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران، وجود این چنین جمع هایی می باشدو نشان دهنده ی این است که ما به بلوغ فکری نزدیک تر شده ایم. ما باید تمرین کنیم تا بتوانیم در کشور قدرت تحلیل را بالا ببریم و یکی از ماموریت های شما دانش آموزان در مدارس این است که قدرت تحلیل را زیاد کنید و برای هر شنیده ای چرا بپرسید.

"ملانوری" رییس سازمان دانش آموزی استان ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع فعالین و نمایندگان خاطرنشان کرد: ما باید باور کنیم همان طور که 25 سال صدر نشینی در کنکور را داریم، می توانیم در فعالیت های اجتماعی نیز سرآمد باشیم.

وی در خصوص انتخاب علی فرهمند به عنوان نائب رییس کمیسیون فرهنگی و هنری و سارا فلاح به عنوان عضو هیئت رییسه نهمین دوره مجلس شورای دانش آموزی اظهار داشت: با اعتقاد به همگرایی و هم افزایی و توانمندی های این عزیزان و با سرلوحه قرار دادن این شعار سازمان دانش آموزی که " همدلی، همفکری و همکاری" است این موفقیت حاصل شد و ما باید این شعار را سرلوحه ی زندگی خود نیز قرار دهیم.

وی افزود: با نگاه منعطف برنامه ها و فعالیت ها باید در مدرسه انجام شود، شهرستانی عمل شود، استانی حرکت و کشوری فکر شوند.

اسحاقی" معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان ابرکوه بیان کرد: جهانی فکر کنید و منطقه ای عمل کنید اگر این گونه باشد قطعا موفق خواهید شد و برای این موفقیت چند پارامتر نیاز است که از جمله می توان به بالا بردن آستانه ی تحمل و وسعت دید داشتن اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: داشتن مجلس در هر کشوری تمرین دموکراسی است و چه بهتر که از دوران دانش آموزی شروع شود. ما وقتی می توانیم درهای پیشرفت و توسعه را باز ببینیم که سیاست مداران ما از دل همین دانش آموزان برآید.

"مهرنوش موبد" نماینده اقلیت زرتشت در مجلس شورای دانش آموزی نیز توضیحاتی در مورد چگونگی ورود به مجلس شورای دانش آموزی را برای دانش آموزان توضیح داد.

"سارا فلاح" عضو هیئت رییسه مجلس نیز اظهار داشت: اصلی ترین هدف بعد از بیان دغدغه ها، شناساندن سند تحول بنیادین به دانش آموزان است. ما اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید از محتوای سند تحول بنیادین آگاهی کامل داشته باشیم.

"علی فرهمند" نائب رییس کمیسیون فرهنگی هنری نیز ضمن بیان اینکه ما در مجلس شورای دانش آموزی نماینده 240 هزار دانش آموز استان هستیم، خاطرنشان کرد: مجلس شورای دانش آموزی نهاد و پلی میان قشر دانش آموز و آموزش و پرورش است.

در پایان نیز اعضای شورای دانش آموزی نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند.