نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جلسات مدیران مقاطع متوسطه اول و دوم

جلسات مدیران مقاطع اول و دوم متوسطه به طور مجزا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، جلسه مدیران مقطع متوسطه اول در دبیرستان غیردولتی امیرکبیر و جلسه مدیران متوسطه دوره دوم در هنرستان علامه طباطبائی برگزار گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه در سخنان خود سه شرطی را که برای موفقیت برنامه های آموزش و پرورش باید رعایت شود، چنین بیان نمود: عدم اجبار دانش آموزان در برنامه های مدرسه، مرجعیت معلم در تمام برنامه ها، همراهی اولیا

"مسلم روحی پناه" ادامه داد: در مدارس پنج رکن یا شورا به ترتیب زیر باید فعال باشد؛ اول مدیر مدرسه، دوم شورای مدرسه، سوم شورای معلمین، چهارم انجمن اولیا و مربیان و پنجم شورای دانش آموزی

وی افزود: در ترکیب شورای مدرسه باید مدیر و تمامی معاونین، مشاور یا مربی پرورشی، نماینده معلمان و نماینده انجمن اولیا و مربیان حضور داشته باشند.

شورای مدرسه باید در اولین فرصت و حداکثر یک ماه پس از بازگشائی مدارس، تشکیل و هر دو هفته یکبار تشکیل جلسه دهد و هر برنامه و فعالیتی در مدرسه باید به تصویب شورای مدرسه برسد.

وی در ادامه نکاتی را در مورد شیوه نگارش نامه به اداره، تقویت فضای نشاط آور در مدرسه هم برای دانش آموزان و هم برای معلمین، اعلام وضعیت آموزشی و پرورشی دانش آموزان به اولیا، توجیه همکاران در مورد فرم های ارزشیابی، اطلاع رسانی صحیح و به موقع بخشنامه های واصله به معلمین، افتتاح سینما دانش آموز و بهره مندی از آن برای ایجاد نشاط در دانش آموزان و ... بیان نمود.