نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشن نیکوکاری

جشن نیکوکاری


جشن نیکوکاری

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، دانش آموزان این شهرستان مانند سایر مناطق کشور با شرکت در جشن نیکوکاری، در شادی هم کلاسی های بی بضاعت خود شریک شدند.

برنامه نمادین این جشن در دبیرستان دوره اول دخترانه فولادگر و با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و معاونین و کارشناسان اداره، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و همراهان، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و ... برگزار گردید.

امام جمعه شهرستان ابرکوه در سخنان خود اظهار داشت: انفاق فی سبیل ا... مظهر بارز احسان و نیکوکاری است. اهل انفاق به جهت همنوع دوستی و خیر بودن، اهل بهشتند. خدای متعال در دنیا و آخرت در برابر حسناتشان پاداشی مضاعف عطا می کند.

خداوند در قیامت بزرگترین مقام ومنزلت و رفعت جایگاه اخروی را به کسی می دهد که در دنیا اهل خیر و انفاق و زکات و دستگیری بینوایان باشد.

"حجت الاسلام حسینی" افزود:  ما باید با یاری توانمندان به یاری ناتوانان بشتابیم و دست افتاده ای را بگیریم و او را از زمین بلند کنیم.

وی خطاب به دانش آموزان افزود: دانش آموزانی که خانواده های ضعیف و بی بضاعت دارند، آن ها هم می خواهند مثل شما لباس و سر و وضع خوبی داشته باشند، اما وقتی توان مالیشان ضعیف است و به خواسته هایشان نمی رسند، حداقل با آه در دل سکوت می کنند. ما باید این بچه ها را یاری و دستگیری کنیم و به امور زندگیشان سر و سامان دهیم.

وی در پایان از مسئولین آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی(ره) در برپائی جشن نیکوکاری برای دانش آموزان نیازمند تشکر و قدر دانی نمود.

قرائت پیام مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، نواختن زنگ نیکوکاری توسط امام جمعه و فرماندار شهرستان و جمع آوری هدایای نقدی مسئولین و دانش آموزان، از دیگر برنامه های این جشن بود.