نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجلیل از حاج قدمعلی شمس، خیر مدرسه ساز

تجلیل از حاج قدمعلی شمس، خیر مدرسه ساز


همزمان با برگزاری اولین جلسه شورای آموزش و پرورش، صورت گرفت:
در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال96، از حاج قدمعلی شمس، خیر مدرسه ساز تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، دویست و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه(اولین جلسه شورا در سال96)، با دستور کار تجلیل از خیرین مدرسه ساز برگزار گردید.

در ابتدا کلیپی از سخنان مقام معظم رهبری در مورد خیرین مدرسه ساز پخش گردید؛ سپس مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و آرزوی سالی سرشار از خیر و برکت و معنویت برای همه اقشار میهن اسلامی، اظهار نمود: جلسه امروز برای عرض تشکر از کسانی است که خداوند در مورد آنان می گوید: سخاوت، درختی از درخت های بهشت است که شاخه های آن در دنیا آویخته است؛ هرکس شاخه ای از آن را بگیرد، به سوی بهشت کشانده می شود.

"مسلم روحی پناه" ضمن تقدیر از همه خیرین مدرسه ساز شهرستان که به دلیل عدم حضور در شهرستان، نتوانستند در این جلسه ی تجلیل شرکت نمایند؛ اظهار داشت: خیرین، افراد نیک اندیشی هستند که با نگاه های بلند خود، در این امر مقدس مشارکت می کنند. امروز در خدمت خیر مدرسه ساز، آقای حاج قدمعلی شمس، یکی از افتخارات این شهرستان هستیم که توانست مدرسه 6 کلاسه ای در روستای اسفندآباد در زمینی به مساحت یک هزار و هشتصد متر مربع و با زیربنای هفتصد و هشتاد متر مربع را در مدت حدود یکسال به صورت کاملاً استاندارد راه اندازی نماید.

وی افزود: این پروژه در تاریخ چهارم مهرماه نود و پنج با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد و مدیر کل نوسازی مدارس استان یزد و مسئولین شهرستان، افتتاح گردید؛ با این وجود، آقای شمس همچنان پیگیر رفع نواقص و کمبودها هستند. علاوه بر این، خرید یک دستگاه وانت مزدا برای آموزش و پرورش شهرستان را نیز تقبل نمودند.

وی همچنین از زحمات آقایان سربازی، پیمانکار طرح و سربازیان، رابط طرح نیز تقدیر و تشکر نمود.

پس از آن، سید حسام هدایتی، نماینده مدیران مقطع متوسطه در شورای آموزش و پرورش، اظهار داشت: آنچه جایگاه ما را در جهان برتر کرده است، تمدن شیعی و ایرانی است. اگر به فرهنگ توجه کردیم، پس به همه چیز توجه کرده ایم.

 امروزه، توسعه را توسعه نیروی انسانی قلمداد می کنند و تربیت نیروی انسانی در گرو تقویت فرهنگ است. باید از نگاه فرهنگ به جامعه نگاه کرد؛ اگر نگاه، نگاه فرهنگی باشد، جامعه به سمت ایده آل حرکت خواهد کرد.

وی افزود: کاری که خیرین مدرسه ساز انجام دادند، کمک به فرهنگ سازی است؛ خیرین مدرسه ساز به تولید علم و تولید ایده کمک می کنند. درسی که آقای شمس و دیگر خیرین مدرسه ساز به ما دادند؛ درس نیکوکاری، درس مشارکت معنوی و درس توجه به تعلیم و تربیت است. ما فرهنگیان افتخار می کنیم که دیگران حاضرند در راهی که ما در پیش گرفتیم و در جهت تعلیم و تربیت بچه ها، سرمایه مادی خود را در این راه بگذارند و سرمایه معنوی برداشت نمایند. این کار در واقع همان معامله با خداست؛ حکایت یک دانه گندم در مقابل صد دانه گندم است.

 خداوند بزرگ بیشتر از هر کس، قدردان زحمات انسان های شریفی است که دسترنج عمر خود را خالصانه و بدون تظاهر و ریا در مناطق محروم سرمایه گذاری می کنند.

در ادامه، هر یک از اعضای شورای آموزش و پرورش و میهمانان جلسه، نظرات خود را بیان نمودند.

در پایان از آقای شمس، خیر سازنده دبستان فاطمه الزهرا(س) روستای اسفندآباد و آقایان سربازی و سربازیان تجلیل به عمل آمد.