نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری کارگاه دهمین المپیاد نانـــو توسط پژوهش سرای دانش اموزی شهید میربقائی


مدیر پژوهش سرای شهید میربقائی شهرستان ابرکوه در گزارش خود بیان داشت که این پژوهش سرا  برای پنجمین سال متوالی  آمار ثبت نامی بالای 100 نفر را در المپیاد نانو داشته و یکی از نهاد های ترویجی فعال  در زمینه ترویج فناوری نانو محسوب می شود که هر ساله حوزه آزمون ملی المپیاد نانو را به خود اختصاص داده است. در اسفندماه سال 97 این مرکز آمار ثبت نامی خود را به بالای صد نفر رساند و در بین مدارس متوسطه اول و دوم دبیرستان قـــدس بیشترین آمار ثبت نامی را در بین مدارس شهرستان دارا بود.

 به منظور دانش افزایی دانش آموزان  یک کارگاه آموزشی  16 ساعته توسط مهندس جلال شبان طاهری از مدرسان درجه الف ستاد فناوری نانو در سالن معلم و پژوهش سرا برگزار گردید.

وی خاطر نشان کرد: آزمون دهمین المپیاد نانو در روز جمعه 6 اردی بهشت در سالن معلم برگزار می شود و کسب بیش از ۵۰ درصد میانگین نمره ۵ نفر اول آزمون مرحله اول المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، شرط ورود به مرحله دوم است و۳۰  نفر برتر مرحله دوم به مرحله سوم راه پیدا خواهند کرد.

المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو با هدف شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی و همچنین پرورش و هدایت دانش‌آموزان مستعد توسط باشگاه دانش‌آموزی نانو و تحت نظارت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان برگزار می‌شود.

این رویداد رقابتی علمی در سه مرحله برگزار می‌گردد، مرحله اول به صورت آزمون چهارگزینه‌ای است، افرادی که حدنصاب لازم را کسب نمایند به مرحله دوم راه می‌یابند. آزمون مرحله دوم به صورت کتبی و در قالب سوالات تستی و تشریحی برگزار می‌شود. مرحله سوم نیز با حضور ۳۰ برگزیده مرحله دوم در فصل تابستان در قالب یک اردوی عملی-آموزشی ۱۰ تا ۱۵ روزه برای برگزیدگان کشوری در یک مرکز معتبر علمی برگزار می‌گردد.

.