نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری مانور زلزله


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه مانور زلزله با حضور مدیریت آموزش و پرورش و کارشناسان آن اداره، رییس شبکه بهداشت، معاون فرماندار،رییس شورای شهر و رییس نیروی انتظامی در هنرستان علامه برگزار شد..

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ابرکوه در رابطه با این مانور، اظهار کرد: شعار امسال مانور سراسری زلزله و ایمنی «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» است.

علی‌اکبر اسحاقی بیان کرد: آشنایی دانش آموزان با مسائل ایمنی، نحوه پناه گرفتن، خود امدادی پس از وقوع زلزله و در مجموع آموزش‌های لازم برای کاهش صدمات جانی در مواقع بروز حادثه است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا با همکاری آموزش‌وپرورش و معتمدین محل نقاط ایمن محلات شهر و اطراف مدرسه شناسایی و به دانش آموزان معرفی می‌شود تا آنان نیز در هنگام زلزله نقاط ایمن را بشناسند.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر ابرکوه برگزاری چنین مانورهایی را از جمله ضروریات برای کاهش خسارت‌های جانی و مالی دانست و ابراز کرد: مانور امروز با هدف آموزش و ایجاد آمادگی برای رویارویی با یک زلزله واقعی برگزار شد.

محمدجواد معماریان خاطرنشان کرد: در کنار برگزاری مانور باید تلاش شود تا اقدامات لازم در حوزه بهسازی ساختمان مدارس و نظارت بر ساختمان‌های جدیدالاحداث و ایمن‌سازی آن‌ها توسط نهادهای متولی انجام شود.

معماریان آموزش را یکی از نیازهای روز جامعه عنوان کرد و گفت: امروزه آموزش صحیح و به‌موقع در تمامی حوزه‌ها و بخش‌های جامعه یکی از شروط لازم برای پیشرفت تلقی می‌شود که بیشتر در میان دانش آموزان احساس می‌شود. لذا دانش آموزان در جریان مانور علاوه بر آموزش پناهگیری، می‌توانند مدیریت زمان پس از وقوع زلزله را تا رسیدن نیروهای امدادی، به دست گیرند.