نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاري هر نوع آزمون در دوره ابتدايي ممنوع شد

وزير آموزش و پرورش در مصاحبه با شبكه خبر با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي آموزش وپرورش، گفت: برگزاري هر نوع آزمون در دوره ابتدايي ممنوع شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، سيدمحمد بطحايي در مصاحبه با شبكه خبر، با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي آموزش وپرورش، اظهار كرد: به دليل آثار بسيار مخربي كه برگزاري آزمون ها در روحيه دانش آموزان دوره ابتدايي دارد، برگزاري هر نوع آزمون از جمله تيزهوشان، نمونه دولتي و ساير مدارس خاص، ممنوع است و مدارس مذكور در سال تحصيلي آينده مانند مدارس عادي دانش آموزان را ثبت نام مي كنند؛ بنابراين دانش آموزان  ورودی پايه هفتم در هيچ آزموني شركت نخواهند كرد.

وزير آموزش وپرورش هدف از اجراي اين طرح را كاهش استرس در دوره ابتدايي اعلام و عنوان كرد: براساس اين مصوبه ورود كليه مؤسسات علمي به بهانه برگزاري آزمون و همچنين تجويز و ارائه كتاب هاي كمك درسي در مقطع ابتدايي ممنوع است و آموزش و پرورش با همكاري، هم سويي و هم گرایی خانواده ها تلاش خواهد کرد تا فضاي با نشاطي را بر مدارس ابتدايي حاكم كند.

وي ادامه داد: با حذف آزمون ورودی مدارس خاص، اجراي طرح شهاب در مدارس تقويت و در قالب این طرح، دانش آموزان داراي استعدادهاي گوناگون، شناسايي و متناسب با توانایی هایشان در همان مدارس تحت پوشش و هدایت قرار می گیرند.

بطحایی تأکید کرد: این طرح از جدیدترین و موفق ترین طرح هایی است که در کشورهای توسعه یافته نیز اجرا می شود.