نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

باز هم افتخارآفرینی دانش آموزان عضو پژوهشسرای شهید میربقائی

دانش آموزان ابرکوهی، مقام دوم و سوم کشوری در هشتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری را از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، دانش آموزان ابرکوهی، مقام های دوم و سوم کشوری مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری را از آن خود کردند.

 مدیر پژوهش سرای شهید میربقائی ابرکوه با اعلام این خبر اظهار  داشت: هشتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزان کشور؛ در رشته های رباتیک، هوافضا، زیست شناسی، انیمیشن سازی، اپلیکیشن سازی اندروید، شیمی و نجوم در تاریخ چهارم و پنجم آذرماه در محل دانشگاه یزد و با حضور دانش آموزان مبتکر از سراسر کشور برگزار گردید.

 

"علی اصغر اکرمی" افزود: پژوهش سرای شهید میربقائی شهرستان ابرکوه که در هفتمین دوره مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی، موفق به کسب مقام اول کشوری در رشته ربات میکروموس شده بود؛ امسال برای نخستین بار، با 8 تیم در رشته های نانوشیمی، نجوم و رباتیک در این دوره از مسابقات شرکت نمود که کسب مقام دوم کشوری در رشته نانو شیمی؛ توسط دانش آموزان محدثه السادات ابراهیمی پناه و فاطمه قنبری از دبیرستان فرزانگان مهرآباد ابرکوه، مقام دوم کشوری در رشته نجوم توسط امیررضا جهان آرا از دبستان شهدا و مقام سوم کشوری در رشته میکروموس توسط متین کارگر از دبیرستان ابوذر حاصل تلاش این عزیزان بود.

وی همچنین از تلاش مربیان دلسوز پژوهشسرا؛ آقایان عباس دادرس و احمدی پور در حوزه نانوشیمی، مهدی بصیری و علی خلیل زاده در حوزه ربات میکروموس، علی فلاح زاده و صالح خواه در سایر رشته های رباتیک و مژده پور در رشته نجوم، همچنین از حمایت ادارات آموزش و پرورش، هلال احمر و مرکز رشد و فناوری شهرستان، تشکر و قدردانی نمود.

گفتنی است در پایان این دوره از مسابقات كه با همکاری وزارت آموزش و پرورش، پارک علم و فناوری و دانشگاه یزد برگزار گردید؛ با اهدای جوایز و لوح تقدیر از سوی کمیسیون ملی یونسکو و وزارت آموزش و پرورش از دانش آموزان برگزیده تجلیل شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه نیز این موفقیت بزرگ را به دانش آموزان و مربیان دلسوز آن ها، همچنین به خانواده های آنان و جامعه فرهنگیان شهرستان تبریک گفت و برای این عزیزان، آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

محدثه السادات ابراهیمی پناه

 

ا

امیررضا جهان آرا

 

متین کارگر