نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین صبحگاه بسیج

آیین صبحگاه بسیج


همزمان با اولین روز از هفته بسیج مستضعفان برگزار گردید:
آیین صبحگاه بسیج ، همزمان با اولین روز از هفته بسیج مستضعفان در دبیرستان دخترانه عصمت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، همزمان با اولین روز از هفته بسیج مستضعفان، آیین صبحگاه بسیج با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، معاون آموزشی و کارشناسان روابط عمومی و فرهنگی-هنری، جانشین فرمانده سپاه پاسداران و مسئول بسیج فرهنگیان در دبیرستان دخترانه عصمت برگزار گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، ضمن عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، یکی از ملاک های ولایت فقیه را تدبیر دانست و اظهار نمود: امام خمینی(ره) با تدبیر خودشان، بسیج را تشکیل دادند. بسیج عنصر اصلی در دفاع مقدس بود و جانفشانی های بسیجیان، کشور را در برابر تهاجمات دشمن، بیمه گردانید.

"مسلم روحی پناه" افزود: سال ها از جنگ نظامی گذشته است و دشمن احتمال پیروزی در جنگ نظامی را صفر می داند. به همین خاطر، روال جنگ عوض شد. و دشمن جنگ فرهنگی را به راه انداخت. جنگ ماهواره، جنگ موبایل، جنگ فضای مجازی، جنگی است که وارد خانه های ما شده و اعتقادات ما را به طرز ماهرانه ای می گیرد.

وی افزود: هرکس ادعای بسیجی می کند باید به داد فرهنگ کشور برسد. اگر بخواهیم آینده کشور تضمین شود باید فرهنگ کشور را حفظ کرده و فرهنگ جوانانمان را اصلاح کنیم.

وی ادامه داد: حدود یکصد و هفتاد شبکه ماهواره ای رایگان به زبان فارسی داریم؛ برای این که کم کم دین و مذهب را از ما شیعیان بگیرند. جنگ، جنگ فرهنگی است. آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگی غیر سیاسی است. شما عزیزان نیز تنها دغدغه اتان، فرهنگ باشد.

وی سپس یکی از علامات شیعه را قرائت زیارت اربعین بیان و دانش آموزان را به قرائت زیارت پرفیض اربعین و توجه به معانی آن ترغیب نمود.

وی در پایان 5 رمز موفقیت را چنین بیان نمود: هر چالشی، فرصتی برای رشد و پیشرفت است. شما نتیجه افکاری هستید که تاکنون داشته اید. اگر به همان عادت های قدیمی ادامه دهید، زندگیتان بهتر از این نخواهد شد. تا زمانی که دیگران را مسبب ناکامی های خود بدانید، هرگز موفق نخواهید شد. اگر می خواهید بهترین ها را دریافت کنید، باید باور داشته باشید که سزاوار بهترین ها هستید.

پایان بخش مراسم، قرائت زیارت پرفیض اربعین و مداحی یکی از مداحان شهرستان بود.