نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس

آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس


همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس صورت گرفت:
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه:«جنگ یک کارخانه انسان سازی به معنای واقعی کلمه بود».

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، آئین گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دبیرستان دخترانه نمونه الزهرا(س) برگزار گردید.

در این آئین، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، وضعیت دو جبهه حق و باطل را در ابتدای جنگ عراق علیه ایران از نظر نیروی انسانی و تجهیزات و ادوات جنگی برای دانش آموزان برشمرد.

"مسلم روحی پناه" اظهار داشت: جنگ یک کارخانه انسان سازی به معنای واقعی کلمه بود.

وی افزود: یکی از فواید این جنگ، پرورش یکسری انسان های واقعی بود. فایده دوم آن، بیمه کردن کشور است؛ تا جائی که هم اکنون بزرگترین قدرت های دنیا هم جرأت تعرض به ایران را ندارند. سومین فایده آن، بهره گیری فوق العاده از سمبل های خاص شیعی است؛ تا آن جا که در 8 سال دفاع مقدس، حادثه کربلا، بارها و بارها تکرار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، در ادامه نکاتی را جهت داشتن زندگی شادتر برای دانش آموزان به شرح ذیل بیان نمود:

ترسناک ترین جای جهان، ذهن شماست(یک انسان عادی در شبانه روز 60 هزار فکر از ذهنش عبور می کند). عمل باشید نه عکس العمل؛ صدا باشید نه انعکاس صدا. مراقب بدن خود باشید؛ زیرا تنها جائی است که تا آخر عمر در آن زندگی می کنید. اجازه ندهید رفتار دیگران، آرامش درونی شما را به هم بزند. ارزش شما از روی رفتار دیگران با شما تعیین نمی شود. اگر کسی کار اشتباهی انجام داد، همه خوبیهایش را فراموش نکنید. کسانی که در گذشته زندگی می کنند، آینده خود را محدود می نمایند.