نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولین باشگاه‌ کتاب‌خوانی ابرکوه در آموزشگاه شاهد شروع به كار كرد

اولین باشگاه‌ کتاب‌خوانی ابرکوه در آموزشگاه شاهد شروع به كار كردبه گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه اولین جام باشگاه های کتابخوانی با حضور کارشناسان اداری و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در آموزشگاه شاهد شهید آدمی شروع به کار کرد.

«حمیدرضا بصیری» ريیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابرکوه در این ‌باره اظهار کرد: اولین باشگاه کتاب‌خوانی کودک و نوجوان ابرکوه در مدرسه دخترانه شاهد شهید آدمی با معرفی کتاب «شیر در کتابخانه» در قالب اجرای نمایش عروسکی، آغاز بکار کرد.

وي خاطرنشان کرد: شش باشگاه کتاب‌خوانی با عناوین «یار پنددان»، «زیر گنبد کبود»، «پیچک»، «دانای بی‌زبان»، «فرشته‌های کتاب‌خوان» و «یار مهربان» در آموزشگاه مذکور فعالیت خود را آغاز کردند.

بصیری ابراز کرد: در طرح نامبرده باشگاه‌ها با حضور حداقل 12 عضو کودک و نوجوان در کتابخانه‌ها، مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس، مساجد، مراکز بهزیستی، مجتمع‌های مسکونی، کانون‌های فرهنگی و هنری و دیگر مراکز تجمع کودکان و نوجوانان در شهرهای ابرکوه، مهردشت و روستاها شکل می‌گیرد.

ريیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابركوه هدف از اجرای طرح باشگاه‌های کتاب‌خوانی را توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی به‌ویژه در میان قشر کودک و نوجوان، بسترسازی برای جذب آنان با استفاده از شیوه‌های مختلف مانند معرفی کتاب، مطالعه گروهی، نقد و بررسی، مبادله کتاب و خلاصه‌نویسی کتاب در شهرستان عنوان کرد.

بصیری یادآور شد: هر مربی که در یکی از دستگاه‌های آموزشی یا فرهنگی شهر فعال است اعم از معلمان، روحانیان، مربیان کانون پرورش فکری، کتابداران کتابخانه‌های عمومی و غیره،  می‌توانند با مراجعه به اداره ارشاد، باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان خود را راه‌اندازی کنند.

«کبری ستار» مشاور طرح باشگاه‌های کتاب‌خوانی شهرستان ابرکوه گفت: آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط کتاب‌فروشی، انتخاب و خرید کتاب، مطالعه و بحث درباره کتاب، چرخش کتاب در میان همسالان، ارزیابی کتاب بر اساس نظر شخصی و دفاع از نظر خود در جمع همسالان از جمله اهداف طرح باشگاه کتاب‌خوانی است.