نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتخار آفرینی دانش آموزان پژوهش سرای شهید میربقائی ابرکوه در دهمین المپیاد علوم و فناوری نانو


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابرکوه، در دهمین دوره از المپیاد نانو دانش آموزان پژوهشسرای شهید میربقایی شهرستان ابرکوه در بین کلیه شهرهای استان بالاترین میزان قبولی را به خود اختصاص دادند و به طور کلی از بین سه نفر راهیافته به مرحله استان، دو نفر از این پژوهشسرا به نام های محدثه السادات ابراهیمی پناه از دبیرستان پروین اعتصامی و محمدرضا رضائی نژاد از دبیرستان امام علی می باشند.

"علی اصغر اکرمی" مدیر پژوهشسرا گفت: امسال دومین سال پیاپی است که دانش آموزان این پژوهش سرا به مرحله دوم المپیاد ملی علوم و فناوری نانو راه می یابند.

وی خاطر نشان کرد: آزمون این المپیاد در جمعه 6 اردیبهشت ماه سال جاری هم‌زمان در 121 شهرستان با شرکت بیش از 17هزار دانش‌آموز مقطع متوسطه برگزار شد و ابرکوه از شهرهایی است که برای پنجمین سال متوالی حوزه آزمون المپیاد نانو را به براساس شاخص های باشگاه نانو به خود اختصاص داد.

علی اصغر اکرمی اظهار داشت: آزمون مرحله دوم به صورت کتبی و در قالب سوالات تستی و تشریحی برگزار می‌شود. مرحله سوم نیز با حضور ۳۰ برگزیده مرحله دوم در فصل تابستان در قالب یک اردوی عملی- آموزشی ۱۰ تا ۱۵ روزه برای برگزیدگان کشوری در یک مرکز معتبر علمی برگزار می‌گردد.